Svatý Martin se již chystá na svou letošní jízdu.

Jak to asi letos dopadne? Doveze Sv. Martin ve čtvrtek sníh, co myslíte? Pro jistotu vytáhněte kozačky a teplé kabáty ze skříní a pojďte se s námi podívat, kde si můžete dopřát křupavé svatomartinské rohlíčky, horký čaj, punč či čokoládu a k tomu navíc program pro malé i velké. Kam vyrazit za oslavami svatomartinské tradice?

V Hradci Králové se koná ve čtvrtek 11. listopadu již tradiční akce “Martin na bílém koni pod Bílou věží”. Program začíná v 16 hodin na Velkém náměstí a zahájí ho vystoupení studentského pěveckého sboru GYBON. V 16:30 hodin vyhlasí fanfáry příjezd Svatého Martina na Bílém koni. V průběhu odpoledne  proběhne minijarmark s možností ochutnání svatomartinských rohlíčků, vína a dalších pochutin. Pro nejmenší návštěvníky bude přepraveno překvapení v podobě možnosti svezení se na koni.

K dispozici budou též zdarma prohlídky kaple Sv. Klimenta a katedrály Sv. Ducha. Od 14 do 20 hodin můžete též využít 50% slevu na vstup na Bílou věž. 

Na závěr a jako zlatý hřeb akce si můžete vychutnat hudební vystoupení skupiny Factorial! Orchestra.

V sobotu 13.11. jste dál srdečně zváni na “Martinské trhy” v prostorách Adalbertina a v přilehlém okolí.

Sněhánky se Svatým Martinem!

Svatý Martin přijede tento čtvrtek i do Náchoda. Po celý den je připraven program na Masarykově náměstí pro všechny generace. Mimo Svatomartinského řemeslného trhu, otvírání martinského vína a ochutnávání dobrot, čeká na nejmenší pohádka O sněhové vločce, soutěže pro děti na pódiu, vystoupení zpěvačky Magdy Malé i doprovodný program Střediska volného času Déčko. 

Vítání sv. Martina na Bílém koni proběhne též v obci Hořiněves. V sobotu 13.11. od 10 hodin se zde koná již 10. ročník této tradiční přívětivé akce.

Řemeslný jarmark, prodej pochutin, otvírání mladých svatomartinských vín, prodej svatomartinských rohlíčků, projížďky na koni, dílny v Hankově domě, vystoupení šermířské skupiny Pernštejn, žonglérská školička La Míčky, průvod obcí a mnohé další.