Zábava s Geofun v Náchodě

Poznejte Náchod s GEOFUNem!

Město Náchod spouští nové geolokační výletní hry! Seznamte se zábavnou a zážitkovou formou se zajímavostmi v Náchodě.
Zachráníš život českému králi Fridrichu Falckému a pomůžeš mu uprchnout přes Náchod do Slezska? Podaří se Ti zlomit zlověstnou kletbu, jež visí nad náchodským zámkem jako temný mrak? Vydáš se s princeznou Idou do obnovených Malých lázní Běloves a budeš hledat lék na její vážnou nemoc? Všechno toto můžeš nově zažít v Náchodě, kde vznikly nové geolokační hry. K jejich odehrání Ti postačí jen chytrý telefon s mobilní aplikací GEOFUN.

První hra „Náchodská podkova“, jejíž děj je inspirován stejnojmennou pověstí, má královského průvodce. A to doslova, neboť je jím sám český král Fridrich Falcký. Ten se po prohrané bitvě na Bílé hoře ocitl ve velkých nesnázích a musí přes Náchod urychleně opustit České království. Podaří se mu zachránit si holý život?

Druhá hra, pojmenovaná „Na tom zámku straší!“, je taktéž inspirována jednou z místních pověstí. Na náchodském zámku se dějí prapodivné věci, které zřejmě souvisí s událostmi, které se zde v minulosti staly. Je nezbytné přijít tomu na kloub a tajemnou kletbu zlomit, protože jen tak zde majitel náchodského panství, Ottavio Piccolomini, konečně nalezne svůj vytoužený klid.

Třetí novou náchodskou hrou „Zachraň princeznu!“ provází její Jasnost princezna Ida Waldecko-Pyrmontská, která v Malých lázních Běloves hledá lék na své vážné zdravotní neduhy. Hráči ji zajisté rádi doprovodí a zabojují o záchranu jejího života.

Nově spuštěné geolokační výletní hry zábavnou a zážitkovou formou seznamují se zajímavostmi výše uvedených míst. Pro instalaci her postačí v internetovém prohlížeči chytrého telefonu otevřít jednu z těchto adres qr.geofun.cz/593, qr.geofun.cz/594, qr.geofun.cz/595.

Zařízení samo nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení vybrané hry. Pak již stačí jen dojít na start jednotlivých výletů (před Městské informační centrum Náchod, na parkoviště u Státního zámku Náchod, nebo před Městské informační centrum Malé lázně Běloves) a aplikace sama nabídne odstartování jednotlivých her. Hry je možné odehrát kdykoliv během roku a každá z nich zabere jednu hodinu.

Nové geolokační hry jsou další nevšední alternativou, jak si užít objevování nových míst naplno. Určitě potěší nejen stávající nadšené hráče GEOFUNu, ale i místní zvídavé obyvatele a zejména pak návštěvníky města Náchod. Objevování historie se tak může stát akční zábavou a zpestřením všech návštěvníků města.

Odkazy:
• webové prezentace her: www.geofun.cz/nachodska-podkova/ , www.geofun.cz/na-tom-zamku-strasi/ , www.geofun.cz/zachran-princeznu/
• rychlé odkazy pro stažení her do chytrého telefonu: qr.geofun.cz/593 , qr.geofun.cz/594 , qr.geofun.cz/595
• tiskové prezentace jednotlivých her: www.geofun.cz/nachodska-podkova/print/ , www.geofun.cz/na-tom-zamku-strasi/print/ , www.geofun.cz/zachran-princeznu/print/