Za Kačenkou do Orlických hor

PDF ke stažení

stezka na mapy.cz

Kačenka je princezna, která již 300 let vládne Orlickým horám. Zveme vás na její krásnou pohádkovou stezku do Deštné v Orlických horách. Vydejte se na cestu plnou zážitků.

Stezka má celkem 18 zastavení, můžete na ni nastoupit na jakémkoliv stanovišti a zvolit pro vás optimální délku trasy. Pro rodiny s menšími dětmi doporučujeme vyjet lanovkou až na Studený vrch a odtud se vydat na další stanoviště. Lanovka vám převeze též terénní kočárek.

V mnoha místech Deštné si můžete vyzvednout mapku s veškerými informacemi pro cestu. V mapě jsou značeny stezky vhodné i pro kočárky. Na všech zastaveních na vás čeká princezna Kačenka, někdy zasněná, někdy v plné práci, jindy se skřítkem na klíně. Vyzkoušejte na stezce své znalosti a dovednosti a nasbírejte razítka na pohlednici. Užijte si bezva den v nádherném horském prostředí a nezapomeňte najít odpovědi i na Čendovy otázky a zaslat nám je zpět.

Detailní informace ke Kačenčině pohádkové stezce najdete zde: https://kacencinastezka.cz/

Délka trasy

Přibližně 5 km, dle zvolené trasy. Alternativně lze prodloužit či zkrátit. Zpevněné polní a lesní cesty, horské cesty, možnost využít lanovku. Kočárek ano, terénní, některé části stezky mohou být s kočárkem náročnější.

Parkoviště

Pokud zvolíte pro začátek cesty lanovku, zaparkujte přímo na parkovišti u lanovky. Lanovka vás vyveze až na Studený vrch, odkud jsou krásné výhledy.

Pokud se rozhodnete lanovku nevyužít, pak je možné vyrazit např. od Kozího chlívku, kde je též k dispozici velké parkoviště.

Občerstvení

V centru Deštné v Orlických horách najdete celou řadu restaurací.

Doporučujeme kuchyni penzionu Kozí chlívek, kde navíc s Rodinným pasem získáte 10% slevu na konzumaci.

Restaurace U Matulů5% sleva pro RP na jídelní lístek.

Restaurace hotelu Praha5% sleva pro RP na nabídku restaurace.

Na stezce najdete též zcela nový samoobslužný bar a to na zastávce „Svatý Matouš“. Samoobslužný bar zde vybudovaly děti žijící nedaleko v době pandemie. Za drobný poplatek se můžete občerstvit limonádou, vodou, ledovou kávou či si dopřát nějakou sladkost. Dopřejte si krásný výhled z houpačky před kostelem s občerstvením.

Co ještě navštívit v okolí?

Lanový park a Adventure park Deštné v O.H.  -Adventure golf, fotbal golf či pumptrack dráha pro kola – držitelé RP mají 15% slevu na vstup do parku i na nabízené atrakce.

Ateliér zvonaře a hrnčířky – pro držitele RP je zde 5% slevu na nákup keramiky či bronzových zvonků a rolniček.

Muzeum zimních sportů v Deštné v O.H. , rybolov na rybníku Start, Jedlová, rozhledna Velká Deštná a další turistické cíle v okolí.