Umění je hra!

Ve světě umění se meze nekladou. K tomu, abyste se cítili umělcem, potřebujete především vaši fantazii a kreativitu. Není nutné kupovat drahé výtvarné pomůcky a vybavení. Někdy vám k vytvoření originálních výtvarných “děl” stačí i obyčejné nádobí nebo věci běžné denní potřeby.

Jak na to

Napadlo vás někdy vytvořit si obrázek z nádobí? Pokud ne, pojďte to s námi vyzkoušet, uvidíte, že to bude bavit celou rodinu. Můžete doma uspořádat soutěž o nejoriginálnější výtvor nebo si udělejte domácí výstavu a pozvěte na ni přátele či sousedy :-)

Co budete potřebovat?

  • různé domácí nádobí
  • další potřeby v domácnosti jako špejle, knoflíky, špendlíky apod.
  • můžete použít též některé potraviny, např. fazole či těstoviny
  • hlavu plnou nápadů :-)

Krok za krokem

V první řadě si promyslete, co za obrázek chcete vytvořit. Má to být koláž, která se skládá z více “obrázků” nebo to budou samostatné výtvory? Budou obrázky tématicky zaměřené (zvířata, rostliny…) či náhodné z různých oblastí (dům, květina, zvíře….).

Pusťte se do shromažďování pomůcek/věcí, z kterých budete obraz tvořit. Připravte si je na jedno místo a případně je ještě v průběhu tvoření doplňte. Pozor, pokud pracujete s nádobím ze skla či porcelánu, zvláště jsou-li u tvoření malé děti, dbejte na bezpečnost a vyčleňte si dostatečný prostor.

Vše připraveno? Tak do toho, fantazii se meze nekladou :-) z podšálků mohou být uši, z knoflíků či vykrajovátek na cukroví oči, špejle nebo drátek poslouží jako fousky. Z vidliček, nožů a těstovin můžete vytvořit krásnou květinu :-)

Obrázky můžete skládat jeden vedle druhého a nebo si je po vytvoření vyfoťte a složte nový. Fotografie si později můžete vytisknout a udělat z nich výstavu. Nezapomeňte se pochlubit s vašimi nápady a inspirujte ostatní, vždyť umění je hra a hrát si mohou všichni bez rozdílu věku :-)