Údolím Hartského potoka ve Dvoře Králové nad Labem

PDF ke stažení

stezka na mapy.cz

Dvůr Králové nad Labem je znám především díky své nádherné zoologické zahradě a Safari kempu.  Ukrývá ale i jiná krásná místa.

Zveme vás na pohodovou vycházku do údolí Hartského potoka. Naučná stezka, kterou zde vybudovali pracovníci Lesů Dvůr Králové nad Labem, měří zhruba 2 kilometry a zajímavosti o zdejší lokalitě si můžete přečíst na 25 informačních panelech.

Najdete zde interaktivní tabule s otočnými či odklopnými prvky, doskočiště i místa k odpočinku. Do batohu nezapomeňte přibalit dětem tužku a papír, které využijí pro techniku frotáže na některých stanovištích, kde si vytvoří pěkné obrázky na památku.

Interaktivní prvky na stezku dodala společnost Lesní svět, od které si též můžete stáhnout mobilní aplikaci pro čtení QR kódů na poslech zpěvu ptáků. Po cestě máte možnost dětem ukázat hravou formou, co v lese i v okolí žije, roste a jak by se lidé v přírodě měli chovat.

Stezka začíná hned za městskou nemocnicí, provede vás lesem a v druhé části se můžete těšit pohledem na několik za sebou jdoucích kaskád vody v Hartském potoce. Hravě ji zvládnete i s menšími dětmi.

Délka trasy

2 km, okružní, lesní cesty, zpevněná komunikace, terénní kočárek ano.

Parkoviště

Přímo u Nemocnice Dvůr Králové nad Labem – stezka začíná za hlavní branou směr do lesa.  Ze Dvora Králové sem zajíždí i městská hromadná doprava a to linka č. 1 a 2, zastávka Nemocnice.

Občerstvení

Na dobré jídlo a pití můžete zajet do centra města. Na stezce je možné si udělat piknik na některém z odpočinkových míst, případně si i opéct vuřty v místech, která jsou k tomu určená.

Co ještě navštívit v okolí?

ZOO a Safari kemp – pro držitele RP sleva 10% na vstup do ZOO (denní i večerní vstupné) a  20% sleva na ubytování v Safari park resortu mimo hlavní sezónu.

Exkurze do výrobny vánočních ozdob, kde uvidíte ruční práci foukání i zdobení. V centru města doporučujeme navštívit vyhlídkový ochoz věže kostela sv. Jana Křtitele či městské muzeum.

Ujít si nenechte ani výlet na jednu z nejhezčích přehrad v ČR – Les království, či barokní skvost Hospitál Kuks.