Se skřítkem Chlumíčkem ke Kalíšku a na koupaliště Dachova

PDF ke stažení

stezka na mapy.cz

Zveme vás do města kamenné krásy, do Hořic v Podkrkonoší. V nedávné minulosti zde byla na okraji města v lesích vybudována nová naučná stezka pro rodiny s dětmi. Provází po ní skřítek Chlumíček, který vám ukáže spoustu zajímavostí ze světa přírody.

Na 1,7 km dlouhé trase se poučíte a pobavíte na 5 zastaveních.  Stezka končí u lesního pramene Kalíšek. Pokračovat v příjemné procházce však můžete ještě dál. Hned za pramenem je možné si na chvíli odpočinout a v horkých letních dnech se zchladit v krásném prostředí koupaliště Dachova, které je oblíbeným místem nejen turistů, ale také filmových štábů a to především pro svůj romantický vzhled a ojedinělost.

Pro zdatnější turisty, či rodiny se staršími dětmi nabízíme možnost si výlet prodloužit a z Dachov se vydat ještě po zelené turistické stezce (za restaurací Hotel Dachova) lesní cestou směrem k Masarykově věži samostatnosti a po té zpět do Hořic.

Délka trasy

1,7 km v jednom směru, lesní cesty, zpevněná komunikace, asfalt, vhodné i pro cyklisty, kočárek ano

*pozn. v případě pokračování na Masarykovu věž samostatnosti po zelené turistické značce kočárek nedoporučujeme

Parkoviště

Zaparkujeme v Hořicích v okolí ulice K lomu (např. v ulici Malátova či Štorchova). Ulicí K lomu jdeme po asfaltové pěšině až na začátek NS Chlumíčkova stezka. Stezka začíná u altánu.

Občerstvení

Hotel Dachova, Restaurace Královský dvůr nabízí 10% slevu na konzumaci s Rodinným pasem, případně se můžete občerstvit v Stress Bar, který nabízí 20% slevu na konzumaci nad 200 Kč pro držitele Rodinného pasu.  Skvělá je též pizza z Pizzerie Charlie na Nám. J. z Poděbrad.

Co ještě navštívit v okolí?

  • Sochařské parky U sv. Gotharda a U sv. Josefa
  • Městské muzeum Hořice a Galerii plastik – pro držitele RP 15% sleva z rodinného vstupného
  • Muzeum Czech Road Racing
  • komentované prohlídky města s ukázkou stáčení hořických trubiček – pro držitele RP 10% sleva na komentované prohlídky města s ukázkou stáčení hořických trubiček (konání prohlídky je nutné ověřit předem v informačním centru).

S dětmi zavítejte též na Trubičkovou stezku ve Smetanových sadech, pracovní listy k Trubičkové stezce je možné vyzvednout v Městkém informačním centru.