Safari park Dvůr Králové, Afrika na dosah!

ZOO Dvůr Králové najdeme v podhůří Krkonoš mezi Jaroměří a Trutnovem. Specializuje se na africká zvířata, ale chová i řadu ohrožených druhů z jiných světadílů. Můžeme si prohlédnout druhy primátů, šelem, lichokopytníků, chobotnatců, damanů a hlodavců. Královédvorské ZOO je největším chovatelem gepardů, levhartů perských, orangutanů, psů hyenovitých a psů ušatých v České republice. Vyznačuje se také jako jediné ZOO ve střední Evropě, která chová vzácné zvíře okapi.

V době letní sezony nabízí na ploše 60 ha skutečné Africké SAFARI, které návštěvníci projíždějí podobně jako africké přírodní rezervace vlastními vozy a autobusy a pěší 10 ha velkou klasickou ZOO s restauracemi, expozicemi, výběhy a pavilony (Vodní světy, Ptačí svět, Africká savana, primáti, šelmy, sloni aj.) končící výběhem surikat s vyhlídkou na volné letní výběhy afrických kopytníků.  Projížďka po Africkém safari nabízí na 6 km dlouhé trase zastávky u lvů a před letní restaurací U nosorožců a 600 afrických kopytníků, šelem a ptáků.

Mimo jiné nabízí ZOO též ubytování v Safarikempu, který je součástí areálu. Ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu můžete navíc po celou dobu pobytu ve dne i v noci pozorovat divoká africká zvířata, stejně jako je tomu v kempech v afrických národních parcích. V areálu Safarikempu je bazén, vířivka a další služby.
Při ubytování v Safarikempu vstup do ZOO zdarma.

Držitelé Rodinných pasů mají slevu 10% na vstup do ZOO Dvůr Králové: na denní i večerní vstupné (večerní safari) dle platného ceníku a jednotlivých sezón, nevztahuje se na rodinné vstupné

Držitelé Rodinných pasů mají slevu 20% na ubytování v Safaripark resortu – ZOO Dvůr Králové a.s.: Sleva se vztahuje na ubytování mimo hlavní sezónu (mezisezóna a zimní sezóny) a e poskytnuta v pultových cen ubytování Safaripark resortu.

Držitelé Senior pasu mají slevu

 • 20% na ubytování (pevná lůžka) v Hotelu Safari Lodge***Superior mimo hlavní sezonu
 • 5% na ubytování (pevná lůžka)v Hotelu Safari Lodge***Superior hlavní sezoně (červenec – srpen)

Safari park Dvůr Králové

 • Štefánikova 1029
  544 01 Dvůr Králové nad Labem

 • Hlavní sezóna /květen – září/ 9:00 – 18:00
  Zimní sezóna /říjen – duben/ 9:00 – 16:00
  Vánoční zoo /13. 12. – 2. 1./ 9:00 – 18:00

 • (+420) 770 123 218
  info@zoodvurkralove.cz