Partneři “Letních výletů s Čendou”, aneb co můžete vyhrát!

Farma Wenet – místo plné zvířátek!

Farma Wenet  se nachází na kraji města s výhledem na Broumovské stěny, Ruprechtický špičák a centrum Broumova s jeho dominantou, zdejším benediktinským klášterem.

Prostředí, kterým je farma obklopena, skýtá široké možnosti procházek a výletů v každém ročním období. Vyrazit můžete do skal, lesů, na návštěvu památek, ale můžete také pouze relaxovat v přítomnosti zvířátek a užívat si klidu a ojedinělé atmosféry farmy.

Návštěvník se zde setká s různými druhy zvířat, která se zde chovají. Některá z nich má možnost si i osobně pohladit a zažít tak neobyčejné chvíle a načerpat novou energii. Zvířátka jsou na návštěvy zvyklá a jsou velmi interaktivní. Potkáte se zde s lamou, oslíkem, pštrosem, ale i s lemury nebo velbloudy a samozřejmě také s domácími zvířátky jako jsou králíci, husy, slepice, prasátka či ovečky a další. Letošní jaro bylo velmi bohaté na nové přírůstky a posledním z nich je i bílé velblouďátko.

S chovem farma začala již v roce 1995 a je to velký koníček jejích majitelů, pana Webera a Netíka.

Hlavní cenou Letních výletů s Čendou je ubytování na této krásné farmě :-) Strávíte tu netradiční relaxační víkend s celou rodinou (maximálně 5 osob). Apartmány jsou všestranně vybavené a dokonce tu mají i spaní na peci! Parkování přímo u farmy, WIFI připojení, možnost využití venkovní pergoly k posezení, možnost opékání. Volný vstup na farmu ke zvířátkům kdykoliv v průběhu pobytu.

Pokud se vám na farmě líbí a chtěli byste podpořit její činnost, můžete se zapojit do adopce zvířat. Stačí si vybrat, které zvířátko si chcete adoptovat a vyplnit žádost či zaslat email.

Fotografie: Farma Wenet, https://wenet.cz/

Bílá věž se představuje.

Neoddiskutovatelná dominanta Hradce Králové, to je renesanční Bílá věž, kterou naleznete na místním Velkém náměstí. Ač je výhled z ochozu věže bezesporu podmanivý a přehlédnete téměř celé východní Čechy, není to jediný poklad, který při návštěvě objevíte.

Tím dalším je jistě pohled na zvon Augustin, třetí největší zvon v republice. Do věže byl slavnostně zavěšen v roce 1581 a stále se na něj zvoní. Mistři zvoníci jej rozeznívají sice „jen“ zhruba dvanáctkrát do roka (na vybrané státní/církevní svátky a v pro město významné dny), ale o to výjimečnější ty chvíle jsou. Samostatnou kapitolou je zvonění 28. srpna. V ten den má totiž svátek sv. Augustin – patron zvonu – a to se pod Bílou věží každoročně koná slavnostní zvonický ceremoniál s pasováním zvonického mistra.

Cestou na ochoz doporučujeme „ztratit“ čas i u zrestaurovaného hodinového stroje od Josefa Božka. Ten řídil čas na Bílé věži mezi lety 1829 až 1992 a na jeho pořízení byla zřízena sbírka, kterou vedl prý samotný Václav Kliment Klicpera.

Třetím pomyslným pokladem budiž skleněný model Bílé věže – třímetrový a jednu tunu vážící. K němu budete paradoxně po schodech klesat. Do prostor, kde se prý dříve ukrýval skutečný městský poklad.

Komentovaná rodinná privátní prohlídka Bílé věže je další odměnou pro účastníky akce Letní výlety s Čendou!  Držíme palce, aby náhodný výběr vyšel právě na vás!

Pro další zajímavosti, stejně jako pro informace o otevírací době a termínech komentovaných či zážitkových prohlídek, sledujte www.bilavez.cz a fb.me/Bila.vez.

Adventure park v Deštné v Orlických horách, adrenalin pro celou rodinu!

Adventure park nabízí širokou škálu adrenalinových a sportovních aktivit přímo uprostřed Orlických hor. V rámci rodinné vstupenky je možno využít Lanový park, Adventure golf, Fotbal golf či víceúčelové hřiště. Zapůjčit si též můžete koloběžky na horskou vyjížďku. Lanový park disponuje třemi okruhy a bungee trampolínou. Na Adventure golfu najdete 18 jamkové velmi členité hřiště s potokem a jezírkem, hra na něm je vhodná pro každého bez rozdílu věku. Fotbal golf je hra, jejíž cílem je zahrát všechny jamky s nejmenším možným počtem kopů a koloběžky využijete v krásném horském prostředí Deštné a jeho okolí dle libosti.

Využijte možnost získat volnou rodinnou vstupenku v celkové hodnotě 4.500 Kč! Stačí se zapojit do soutěže Letní výlety s Čendou, vydat se s rodinou na 5 výletů a zaslat nám správné odpovědi. Pak už stačí jen trochu štěstí, aby náhodný výběr padl právě na vás! V ceně vstupenky budete mít jako rodina možnost využít:

  • lanový park
  • adventure golf
  • fotbal golf
  • půjčení koloběžek