Poznejte s námi muzea v Královéhradeckém kraji. Díl I.

Galerie a muzea v Královéhradeckém kraji, kde můžete trávit společně s rodinou volný čas v každém ročním období a za každého počasí nabízí řadu poznatků o historii, přírodě, umění, architektuře, vynálezech a mnoho dalšího.

Přinášíme vám pár tipů, kam zajít tyto nové poznatky načerpat. Věříme, že si z naší bohaté nabídky vyberete.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Počátky muzea spadají do roku 1880, dnes je to největší regionální muzeum v Královéhradeckém kraji. V současnosti sdružuje v archeologických, přírodovědeckých a historických sbírkách přibližně 3 000 000 sbírkových předmětů, včetně předmětů zařazených do doprovodné dokumentace. Mimo stálé expozice pořádá muzeum pravidelně 10 – 15 tématických výstav a další společenské a kulturní akce včetně odborných konferencí a seminářů.

  • Držitelé Rodinného pasu mají 25% slevu na rodinné vstupné do muzea
  • Držitelé Senior pasu mohou využít slevu 50% na základní vstupné do expozic a výstav, včetně Muzea války na Chlumu

I nyní v době, kdy je muzeum zavřené, můžete z pohodlí svého domova shlédnout virtuální prohlídky, dokumentární filmy i přednášky. Přejeme příjemnou zábavu.

https://www.muzeumhk.cz/…/793-virtualni-vystavy-audio…

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Byla založena v roce 1953 jako krajská galerie Královéhradeckého kraje. Pro svou činnost původně využívala dvě křídla biskupské rezidence na Velkém náměstí, své stálé sídlo získala až v roce 1990, kdy se přestěhovala do budovy bývalého Záložního úvěrního ústavu. Stálá expozice sleduje vývoj českého moderního umění na přelomu 19. a 20. století až po tvorbu současných autorů. I v současné době můžete nahlédnout do krásných zrekonstruovaných prostor galerie skrze jejich sociální sítě, kde představují jednotlivé expozice i exponáty.  Využijte této příležitosti a nahlédněte, abyste věděli, na co se můžete těšit po otevření.

https://www.facebook.com/gmuhk

V průběhu letních měsíců je možné využít interaktivní výtvarné programy, které galerie nabízí a vaší tvořivosti se meze nekladou. Informace jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách i sociálních sítích. https://www.galeriehk.cz/

  • Rodinné pasy – k zakoupení rodinného vstupu dárek z obchodu galerie zdarma (na výber hra Cesta za uměním, domalovánky či vystřihovánky)
  • Sleva pro držitele Senior pas je 10 Kč z běžné ceníkové ceny

Muzeum a galerie Orlických hor

Historie a počátky muzea sahají až do 90. let 19. Století. V současné době je muzeum moderní institucí zřizovanou Královéhradeckým krajem, jejímž hlavním posláním je shromažďování, zpracování a trvalé uchovávání svědectví o stavu regionu Orlické hory a Podorlicko. Nejdůležitějším úkolem je uchování předmětů pro budoucí generace a zároveň provádění výzkumu v regionu na poli přírodních i humanitních věd. Tradičně jsou zde zastoupeny obory jako archeologie, historie, botanika a výsledky bádání jsou veřejně přístupné ve formě výstav, přednášek, publikací či nejrůznějších článků v odborných i obecných periodikách.

Muzeum nabízí širokou škálu expozic přímo v Rychnově nad Kněžnou, ve Vamberku či v Rokytnici v Orlických horách.

https://www.moh.cz/expozice

Kromě stálých expozic nabízí muzeum též nejrůznější časově ohraničené a plánované akce. Můžete vyrazit na badatelskou procházku, shlédnout výstavu fotografií nebo si zahrát na četníka. Inspiraci najdete na internetových stránkách muzea.

https://www.moh.cz/planovane

  • Držitelé Rodinného pasu a Senior pasu mají vstup za cenu sníženého vstupného dle standardního ceníku

Foto: Rodinné pasy, Galerie moderního umění, Muzeum a galerie Orlických hor