Městské turistické hry ve Dvoře Králové nad Labem, pojďte hledat nejen poklad!

Když se řekne Dvůr Králové nad Labem, většina z nás si vybaví jednu z největších a nejkrásnějších ZOO v České republice. Safari kemp je chloubou tohoto malého města v Podkrkonoší, ale není to rozhodně to jediné, co umí svým návštěvníkům nabídnout. Dvůr Králové i jeho okolí se pyšní širokou nabídkou atraktivit, které se budou líbit vám i vašim dětem.  Vše je v docházkové vzdálenosti, což zaručuje snadnou dostupnost historických, kulturních i sportovních aktivit.

Minout byste rozhodně neměli při procházce městem vyhlídkový ochoz věže kostela Sv. Jana Křtitele, Městské muzeum nebo výrobnu vánočních ozdob.

Máme pro vás tip, jak si všechna pěkná místa Dvora Králové prohlédnout, přenést se trochu do historie a navíc si ještě vyzkoušet, jaké je to být lovcem pokladů :-)

Turistická hra PO STOPÁCH POKLADU KRÁLOVEDVORSKÉHO je vhodná pro všechny návštěvníky města, kteří mají rádi objevování nových míst netradičním způsobem. Zapojit se mohou jedinci i celé rodiny.

Herní kartu vyzvednete v Městském informačním centru nebo v Městském muzeu. Získáte společně s ní i mapu města s označenými stanovišti, kde je nutné najít indicie a použít je k vyluštění šifry, která vás dovede k části pokladu Jana Šporka.

V případě, že vám některá část skládačky k nalezení pokladu bude chybět a nevíte si rady, můžete využít nápovědy, kterou pro vás připravilo Městské informační centrum na svém webu.

Veškeré informace ke hře najdete na stránkách Městského informačního centra Dvůr Králové nad Labem. Stáhnout si zde můžete i herní plán. 

https://www.dvurkralove.cz/cs/cilove-skupiny/rodiny-s-detmi/po-stopach-pokladu-kralovedvorskeho.html

Druhý tip na městskou hru ve Dvoře Králové nad Labem je pro všechny milovníky zvířátek! Hlavně pro ty nejmenší :-)

Při svých toulkách po městě můžete děti velmi lehce zabavit, pokud je zapojíte do hry ZATOULANÁ ZVÍŘÁTKA!

V ZOO se totiž jednoho dne otevřela vrátka a zvířátka odešla branami ven. Vydala se na výlet po celém širém okolí, užila si společný volný den, splnila si svůj sen a se západem sluníčka se vrátila na něco dobrého do bříška do svých domečků v zoologické zahradě. Jenže ejhle, některá zvířátka chybí, zatoulala se a ztratila.

Projdete se městem a pomůžete zvířátka najít a zachránit?

V městském informačním centru nebo u vybraných ubytovatelů ve městě získáte zdarma herní plán s mapkou.

Krátká básnička a mapa vám napoví, kam se ve městě na procházku vydat.  Pokud odevzdáte  vyplněnou tajenku v informačním centru, odměna vás rozhodne nemine.

Herní plán k dispozici ke stažení zde:

https://www.dvurkralove.cz/cs/top-10/zatoulana-zviratka.html