Ohlédnutí za letošním ročníkem Svátku seniorů 2022.

Je to již více než měsíc, co jsme společně v Hradci Králové oslavili SVÁTEK seniorů!

15. září 2022 ožilo Pivovarské náměstí milým hudebním programem a celou řadou prezentací služeb pro seniory v našem kraji.

Součástí akce bylo též ocenění osobností při předání Cen sociálních služeb. Ceny v rámci jednotlivých kategorií předala paní Mgr. Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu.

Ačkoliv počasí nepřálo a v době konání se na návštěvníky snášel hustý déšť, neodradilo to seniory od chuti přijít si užít odpoledne v příjemné společnosti a bok po boku s vrstevníky. Všem, kteří za námi dorazili, patří velký dík.

Celé hudební odpoledne odstartoval ART JAZZ BAND příjemnými jazzovými melodiemi, pokračovaly děti s Folklórního souboru KVÍTEK, které i ve velmi stížených podmínkách na malém pódiu předvedly, jak parádní jsou tanečníci a tanečnice a připomněly milou tradici krojů a folklóru u nás :-)

Všichni zúčastnění ocenili recesistické vystoupení taneční skupiny mužoretů ARTROSA z Hořic, kteří nepřestávají udivovat svým šarmem, umem a ohebností i v pokročilém seniorském věku. Vtipná choreografie, skvělý výběr hudby a pánové v oblecích a s deštníky předvedli všem přítomným, že věk je jen číslo a věnovat se oblíbené činnosti může člověk i v období podzimu života :-)

Zahrát přijela i malá dechovka ZUŠ z Týniště nad Labem a závěr oslav patřil hudebníkovi MARTINOVI RŮŽOVI, který svým půvabným hlasem “pohladil” každého jednoho návštěvníka, který s námi na oslavách byl.

V průběhu celého odpoledne bylo možné seznámit se s celou řadou preventivních programů u stánku Policie České republiky či BESIP. Dámy z VZP poradily jak na správnou výživu a změřily zájemcům tlak a hodnoty BMI. Studentky Střední zdravotnické školy v Hradci Králové seznámily účastníky akce s novými programy v oblasti prevence zdraví. V nabídce byla též prezentace sociálních služeb jako je pečovatelská služba, odlehčovací služba či denní stacionář. K dispozici zájemcům byly též testy paměti v režii Centra sociální pomoci a služeb a v neposlední řadě na náměstí probíhala prezentace několika seniorských klubů. Všichni jsme mohli obdivovat precizní a krásnou práci paličkářky či řezbářky, která tvarovala neuvěřitelné výtvory z ovoce a zeleniny přímo před námi.

Nechyběl projekt Senior pas a Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje nabídla celou řadu tipů, kam vyrazit na výlet do přírody či za památkami Královéhradeckého kraje.

V průběhu odpoledne jsme přivítali na Pivovarském náměstí i návštěvu z řad polských a slovenských seniorů.

Na atmosféru letošního ročníku se můžete podívat ve fotogalerii. Těšíme se s vámi na viděnou v příštím roce :-)