Na Jehlický vrch i k Hrádku u Nechanic

PDF ke stažení

stezka na mapy.cz

Krátkou vycházku zvládnou i rodiny s malými dětmi či terénním kočárkem. Projdete se lesem a na konci cesty na vás čeká pěkný altán s vyhlídkou, ohništěm a posezením. Cesta je mírná, bez výrazného stoupání.

Začátek trasy je u parkoviště Zámku Hrádek u Nechanic. Červená turistická značka vás provede krásnou alejí do lesa. Držíte se stále vlevo. Všechny odpovědi zvládnete na cestě tam a na zpáteční cestu si můžete zvolit alternativu, zda se vrátit stejnou trasou nebo okružní trasou okolo vysílače až k romantickému skrytému vchodu do zámku.

Pro druhý případ se vydejte od vyhlídky stejnou cestou zpět až ke krmelci, kde se vydáte směr vysílač. Za vysílačem se napojíte na zelenou turistickou stezku a na dalším rozcestí pak zahnete doleva, až dojdete k boční bráně zámku, odkud můžete přímo pokračovat do zámeckého parku.

Délka  trasy

Přibližně 1,7 km – 2,8 km celkem, lesní cesty, možný terénní kočárek

Parkoviště

velké parkoviště naleznete přímo u zámku Hrádek U Nechanic, kde startuje naše stezka.

Občerstvení

Doporučujeme kavárnu Anny z Harrachu přímo v areálu zámku, skvělá káva i dezerty vám jistě budou chutnat. V Nechanicích je možné navštívit např. Restauraci „U Ságnerů“.

Co ještě navštívit v okolí?

Vynechat nemůžete prohlídku zámku Hrádek U Nechanic. Tento novogotický zámek byl postaven jako letní a lovecké sídlo hraběcího rodu Harrachů. Je obklopen krásným anglickým parkem. Na své si zde přijdou též milovníci golfu. Zámek nabízí několik návštěvnických okruhů, včetně návštěvy Hodinové věže či zámeckého podzemí. Víte, jaká pohádka se zde točila? Můžete nám odpověď přidat k odpovědím na soutěžní otázky jako bonus.