Koncert RACI V HRADCI

V pátek 24. února 2023 od 19 hodin vás zveme do Městské hudební síně v Hradci Králové na koncert “RACI V HRADCI”.

V rámci tohoto programu zde vystoupí známý kytarový virtuóz Štěpán Rak a jeho synové Jan Matěj a Štěpán Rak ml. . Štěpán Rak je dále skladatelem a hudebním pedagogem – je prvním českým profesorem kytarové hry. I jeho synové jsou obdobně úspěšní: Jan Matěj Rak je známým písničkářem, hru na kytaru také učí a zabývá se astronomií. Štěpán Rak mladší se pak zabývá popularizací paleontologie a geologie.

Koncert pořádá společnost Dobré divadlo a vstupenky je možno zakoupit na jejich webových stránkách https://dobredivadlo.cz/

Účastníci večera budou mít možnost vychutnat si unikátní zvuk kytary z mramoru, stejně tak je okouzlí i podmanivý tón autentické kytary z roku 1830, přičemž oba zmíněné nástroje zazní také společně. Koncert bude doprovázen poutavým vyprávěním Štěpána Raka mladšího s projekcí, které posluchače zavede do světa pravěkých moří a jejich predátorů. Mramorovou kytaru postavil v roce 2006 sochař Jan Řeřicha, její tělo je celokamenné ze zeleného mramoru Verde Guatemala, pouze krk a kobylka jsou dřevěné. Hmotnost nástroje je necelých 6 kilogramů.

I samotný formát večera bude mimořádný: Jedná se o vůbec první společné vystoupení všech tří Raků. Štěpán Rak často koncertuje se synem Janem-Matějem Rakem v oblíbeném pořadu „Rak a Rak“, několikrát se uskutečnil i pořad s mladším synem Štěpánem, paleontologem. Tento program, speciálně komponovaný pro hradecké publikum je zároveň prvním vystoupením Raků v Hradci Králové od podzimu 2020.

Informace k interpretům:

 Štěpán Rak http://www.stepanrak.cz

Jan Matěj Rak https://www.janmatejrak.cz

Štěpán Rak mladší https://geologickevychazky.cz/uvod/