Kempy v Podkrkonoší – tipy pro vás!

Váháte, kam v létě vyrazit na dovolenou? Dáváte přednost klidným, turisticky méně exponovaným místům? Chcete odpočívat v přírodě, v příjemné mírně zvlněné krajině, která vám nabízí možnosti pěší i cykloturistiky, koupaní v koupalištích, houbaření nebo rybaření? Pak neváhejte a navštivte Podkrkonoší. Řada místních kempů a autokempů vám nabízí tradiční ubytování ve stanech, ale také v chatkách, bungalovech nebo v oblíbených karavanech a obytných vozech. A která místa to jsou?

Ubytovaní s motorkářskou atmosférou najdete v Hořicích, v Autokempu U Věže. 

www.kempuveze.cz

TIP:

V bezprostřední blízkosti kempu se nachází jedna z dominant města Hořice, Masarykova věž samostatnosti.

V obci Dachovy směrem na Miletín najdete přírodní koupaliště Dachova s dobovou secesní plovárnou a písčitou pláží.

V Milovicích u Hořic naleznete vedle tradičních stanů nebo chatek i ubytování v mobilheimech.

www.miloviceuhoric.cz/kemp/

TIP:

Milovice u Hořic jsou dobrým výchozím bodem pro výlety po Podkrkonoší, ale také při cestě do Českého Ráje nebo na Hradecko. 3 km od Milovic leží město Hořice. Ochutnejte výjimečné pivo z místního pivovaru Jungberg nebo hořické trubičky, které jsou dalším ze symbolů města Hořice.

Láká vás nocování v blízkosti hradu? Pak zajeďte na Pecku. Kemp Pecka je skvěle vybaven a připraven na rodiny s dětmi.

www.kemppecka.cz

TIP:

Z Pecky pohodlně pěšky dojdete do obce Borovnice, která se pyšní replikou větrného mlýna, jehož vnitřní prostory jsou přístupné. A po procházce příjemně zvlněnou podkrkonošskou krajinou se občerstvíte v místní „Hospodě U Myšáka”.

A pokud vám chybí město, navštivte městečko Lázně Bělohrad. Najdete tu lázeňské budovy a relaxaci v podobě velkého množství procedur.

Pokud milujete pěší turistiku a houbaření, tak svoji dovolenou směřujte do Autokempu Mostek.

www.mostek.cz/autokemp

TIP:

Město Dvůr Králové n. L. je od kempu vzdálené jen 12 km. Zde navštivte Safari Park Dvůr Králové, městské muzeum se zajímavou expozicí Tradice výroby vánočních ozdob a expozicí textilního tisku nebo využijte turistickou hru Po stopách pokladu královédvorského. Aktivní den zakončete v Penzionu Za Vodou, kde výborně vaří.

Kousek od Dvora Králové se nachází přehrada Les Království, která láká návštěvníky svojí pohádkovou atmosférou.

Naučná stezka K. J. Erbena, miletínské modlitbičky nebo místní minipivovar, to vše si užijete, když zavítáte do Autokempu „Na Vyhlídce“ v Miletíně.

www.autokempmiletin.cz

TIP:

Z Miletína doporučujeme výlet na Zvičinu! Vrch Zvičina je nejvyšším bodem v Podkrkonoší a je dostupná autem, na kole či pěšky, jak se komu líbí.

Přímo na vrcholu Zvičiny je Raisova chata, která nabízí kromě občerstvení i vstup na rozhlednu.

Pro milovníky úchvatných výhledů a fotografií je jako stvořený areál Hotelu Pod Zvičinou. Nejen že vám zde nabídnou skvělou kávu nebo oběd, ale můžete využít jejich sportovního zázemí, lesních stezek nebo koupaliště, které jsou v areálu vybudované.

Pro cyklisty je příznivá krajina kolem Lanžova a i tady najdete ubytování v místním kempu.

www.lanzov.cz/kemp

TIP:

Autem nebo na kole zajeďte do Penzionu Na Faře v obci Dubenec. Doporučujeme ochutnat místní speciality, odpočinek ve wellness i procházky do okolí.

Jestli jste nadšenými rybáři, potom nesmíte minout kemp Velký Vřešťov, který se nachází u stejnojmenného rybníka.

www.autocampvrestov.cz

TIP:

Zajímavosti Velkého Vřešťova poznáte na naučné stezce Po stopách vřešťovské krásy. V blízkém okolí se nachází také obec Boháňka s přírodním sochařským sympoziem nebo letním kinem. Příjemný zážitek vám poskytne i návštěva zámeckého parku v Bílých Poličanech.

A co třeba nocleh přímo mezi africkými zvířaty? I to vám můžeme nabídnout. Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem nabízí ubytování ve stanech, afrických bungalovech nebo v pohodlí hotelu.

www.safaripark.cz

TIP:

Ze Safari Parku je to kousek na Kuks! Barokní areál Kuks nabízí nevšední atmosféru, prohlídky hospitálu, šporkovské hrobky a barokní lékárny. Po náročném dni vás přivítá restaurace Baroque se skvělou nabídkou jídel a nápojů. https://www.zkuskuks.cz/

Více informací nejen o možnostech ubytování, ale i oblasti Podkrkonoší, najdete na stránkách na www.podkrkonosi.eu