Jednoduché jarní tvoření s dětmi!

Příroda venku se probouzí, ale paní zima občas stále ještě vystrkuje růžky, a tak nás občas zažene zpět do tepla domova. Využijte tento čas a přivolejte si jaro doma pomocí jednoduchých obrázků, které zvládnete odpoledne nebo o víkendu i s malými dětmi. Stačí vám papír, barvy a pár dalších pomůcek, které doma jistě najdete. Jdeme na to!

Foto a zdroj: pinterest, sassydealz.com

Jak na to

Co budeme potřebovat?

Jednoduše, co doma zrovna máte či najdete. Obrázky můžete přizpůsobit vašim možnostem.

  • papír, lépe čtvrtka nebo nějaký pevnější, ale může to být třeba i karton nebo rubová strana od nějaké krabice, kterou vystřihnete na požadovanou velikost
  • nůžky, štětce, fixy, případně permanentní fix, barevné papíry
  • “razítka” – rozpůlená brambora, korek, houbička…postačí ale i vaše prsty či ruka
  • temperové nebo akrylové barvy

Krok za krokem

Připravíme si pracovní plochu. Pokud pracujete s akrylovými barvami, myslete na to, že je nelze vyprat či jednoduše odstranit. Vybavte děti výtvarným pláštěm či tričkem. Můžete mít tento plášť vždy při tvoření k dispozici. Když ho postříkáte barvami nebo si ho jinak výtvarně vyzdobíte, děti si budou ještě o něco víc připadat jako umělci :-) Velikost papíru upravte dle libosti. Chcete-li výsledný obrázek někomu věnovat jako přání, přehněte jej uprostřed či nalepte menší bílý papír na větší barevný, získáte tím zajímavý efekt a také místo například pro věnování.

Rozmyslete si, co vše na obrázku chcete mít a podle toho si rozvrhněte plochu. Pomocí štětce naneste barvu na tiskátka či na vaši ruku nebo prst a obtiskněte tvary na papír. Vidličkou můžete udělat květy tulipánů či pampelišek a domalovat jim stonky. Prsty či korkem získáte tělíčko pro kuřátko či včelku nebo berušku. Ruka může posloužit jako tělo pro ptáčka. Vymýšlejte, hrajte si :-)

Po zaschnutí barvy, dokončete obrázek pomocí fixy či barevných papírů. Namalujte nebo nalepte očička, nožky, zobáčky, tykadla, stonky apod.

Na závěr si obrázek nezapomeňte podepsat, ať návštěvy poznají, kdo je autorem. Můžete též napsat věnování a obrázkem potěšit někoho blízkého. Babičce či dědovi váš obrázek jistě vykouzlí úsměv na tváři :-) Nebo si ho připněte na nástěnku či magnetickou tabuli, bude vám tak připomínat jarní atmosféru, i když venku nebude zrovna sluníčko.

Tak do toho, malíři!