Farma Wenet – místo plné zvířátek!

Představujeme našeho partnera z Broumova. Farma Wenet se nachází na kraji města s výhledem na Broumovské stěny, Ruprechtický špičák a centrum Broumova s jeho dominantou, zdejšín benediktinským klášterem.

Prostředí, kterým je farma obklopena, skýtá široké možnosti procházek a výletů v každém ročním období. Vyrazit můžete do skal, lesů, na návštěvu památek, ale můžete také pouze relaxovat v přítomnosti zvířátek a užívat si klidu a ojedinělé atmosféry farmy.

Návštěvník se zde setká s různými druhy zvířat, která se zde chovají. Některá z nich má možnost si i osobně pohladit a zažít tak neobyčejné chvíle a načerpat novou energii. Zvířátka jsou na návštěvy zvyklá a jsou velmi interaktivní. Potkáte se zde s lamou, oslíkem, pštrosem, ale i s lemury nebo velbloudy a samozřejmě také s domácími zvířátky jako jsou králíci, husy, slepice, prasátka či ovečky a další.

S chovem farma začala již v roce 1995 a je to velký koníček jejích majitelů, pana Webera a Netíka. Mimo návštěvy farmy si zde též můžete zarezervovat ubytování a strávit tu tak netradiční relaxační víkend. Apartmány jsou všestranně vybavené a dokonce tu mají i spaní na peci!

Držitelům Rodinných a Senior pasů nabízí farma slevu na vstupném i na ubytování ve výši 10 % ze standardní cenyhttp://info.rodinnepasy.cz/cs/poskytovatel.php?id=8986

Pokud se vám na farmě líbí a chtěli byste podpořit její činnost, můžete se zapojit do adopce zvířat. Stačí si vybrat, které zvířátko si chcete adoptovat a vyplnit žádost či zaslat email.

Zvláště v této nelehké době „covidí“ je pro provoz farmy každá pomoc nesmírně důležitá. Jelikož farma nespadá mezi běžné zoologické zahrady, nemá nárok na pomoc od státu v rámci kompenzačních programů.
Jakákoliv pomoc je vítána. Může se jednat o adopci pro vás či jako dárek někomu blízkému, jednorázový příspěvek či např. nákup krmiva pro zvířátka.
Veškeré informace získáte na webových stránkách https://wenet.cz/adopce-zviratek/, případně můžete přispět libovolnou částku na transparentní účet, který je založen u České spořitelny a.s., číslo účtu: 5931091329/0800.

Zdroj a fotografie: Farma Wenet, https://wenet.cz/