Již tento víkend vyvrcholí Dny pro rodinu v Náchodě a Jičíně!

Jaro v plném proudu, léto klepe na dveře a kam se podíváme, tam na nás vykoukneme nějaká lákavá akce :-) Po restriktivních dvou covidových letech jakoby se s akcemi roztrhl pytel. V každém městě najdete pestrou nabídku možností, kam vyrazit za kulturou, sportem či jen tak za odpočinkem.

DNY PRO RODINU jsou mezigenerační a mezioborová aktivita, kterou podpořil Královéhradecký kraj a jež se konaly či konají v 5 bývalých okresních městech. 

Tři termíny máme již úspěšně za sebou. V Trutnově, Hradci Králové i Rychnově nad Kněžnou si užili svůj “Den pro rodinu” stovky dětí, rodičů i seniorů. Zábava, pohoda, divadlo,  hudba, soutěže a úkoly pro děti, odměny za nasbíraná razítka a spousta dobrot. Ale nejen to, především také představení organizací a služeb v oblasti rodinné politiky, kultury, školství a cestovního ruchu. Zcela přirozenou formou se tak mohli rodiče či senioři dozvědět, jaké služby jsou jim v těchto oblastech v jejich městě či celém Královéhradeckém kraji nabízeny, kdy mají nárok na jejich využití a jak jim mohou pomoci. Odborníci z oblasti cestovního ruchu představili novinky pro letošní nadcházející sezónu a dali rodinám spoustu tipů, kam vyrazit na výlet.

JUNIORÁDA A SENIORÁDA NÁCHOD

Tento víkend Dny pro rodinu vyvrcholí při konání posledních dvou akcí. V sobotu 11.  června mohou rodiny s dětmi a senioři zavítat na atletický stadion Hamra v Náchodě. Od 10 hodin se zde uskuteční již tradiční “Junioráda a Senioráda”. Na 12 stanovištích si účastníci sportovního klání budou moci poměřit své síly. A co je čeká?

Disciplíny jako Nordic walking, hod na volejbalový koš, střelba na branku, slalom, Garden rondo, Spin Ladder, Cornhole, házení kroužků, Ruské kuželky, biliár apod. jistě zabaví každého :-)

Účastníci obdrží kartičku s jménem a se všemi disciplínami, po jejichž absolvování  si vyzvednou ZDARMA občerstvení ( zajištěno hasiči Běloves, Primátor a.s.) a dárek.

Akce bude bohatá i na doprovodný program v podobě mnoha stánků např. Informačního centra, Destinační společnosti Kladské Pomezí (propagační materiály z regionu a připraví si i zábavný kvíz s malými odměnami, prodejních stánků s regionálními produkty, stánek Muzea Náchodska. Muzejní stánek s muzejními publikacemi, letáky a s pohlednicemi. Pracovníci muzea budou v dobových kostýmech dále připraví Skriptorium, kde si zájemci mohou vyzkoušet napsat středověkou listinu a opatřit jí pečetí. Středověké mučicí nástroje, s nimiž s mohou zájemci vyfotografovat (kláda, osel, “housle”).Lukostřelba na mamuta, Mateřské centrum Hopsáček z.s. zajistí nafukovací klouzačku – atrakce tedy pro děti do 6 let, SVČ Déčko Náchod (stánek s výtvarnými aktivitami), SOŠ EA (měření KT + simulace zranění), Centrum Orion z.s. zaměřený na homesharing (prodejní stánek s výrobky klientů centra). Chybět nebude ani stánek KHK zaměřený na podporu hledání nových pěstounů.

K poslechu i tanci bude hrát náchodská skupina Efest a celá akce bude v průběhu dne moderována.

DNY PRO RODINU V JIČÍNĚ

neděli 12. června od 10 hodin v Jičíně na vás čeká bohatý kulturní program. Těšit se můžete na divadlo, vystoupení dětí ze ZUŠ, kouzelníka i písničky pro malé a velké. Celý den zakončí vystoupení hudební kapely Bars Brothers. V zámeckém parku a přilehlém okolí se dozvíte celou řadu informací ve stáncích partnerů akce a vyzkoušíte nejrůznější aktivity. Sprejování s oblastní charitou, čtení a hry s Knihovnou Václava Čtvrtka, malování na obličej a hry s Čendou, hry, puzzle, hrátky s dílnou, výtvarné dílny, vědomostní soutěže, workshopy, hry podporující rozvoj dítěte, ukázky první pomoci, inspirace na výlety, individuální poradenství pro všechny generace v oblasti sociálních služeb a také pohoda v zámeckém parku, spousta dobrot a odpočinku pro celou rodinu :-) Nezapomeňte s sebou vzít babičku a dědu, aby si užili Dny pro rodinu společně s vámi :-)

Tak si nezapomeňte zapsat termíny do diářů a těšíme se s vámi na viděnou :-)