Dny pro rodinu Královéhradeckého kraje začínají  již tento pátek!

Dny pro rodinu v Královéhradeckém kraji začínají již tento pátek!

Přípravy oblíbených Dnů pro rodinu jsou v plném proudu. Letos se můžete těšit do 7 měst kraje, kde pro vás připravili zástupci a aktéři na poli rodinné politiky celou řadu informací, podnětů a zábavy. Přijďte si nejen užít fajn den a odpočinout si v rámci společně stráveného času, ale také načerpat podstatné a důležité informace, které vám mohou být užitečné v mnoha životních situacích.

V průběhu Dnů pro rodinu se vám představí nejen subjekty v oblasti sociálních služeb, ale také aktéři z oblasti kultury a cestovního ruchu.

V tomto týdnu vydal Královéhradecký kraj též tiskovou zprávu a my vám ji rádi zprostředkováváme.

Hudební a taneční vystoupení, hry pro děti i dospělé či soutěže. Takové budou Dny pro rodinu, které se uskuteční během května a června v sedmi městech na území Královéhradeckého kraje. Kromě bohatého kulturního programu představí také aktivity ke společnému trávení volného času či nabídky z oblasti sociálních služeb a na ně navazujících oblastí. Program i aktuální informace naleznou zájemci na webu www.dnyprorodinu.cz.

„Dny pro rodinu jsou především mezigenerační setkání, která cílí na rodinu jako celek. Chceme touto cestou podpořit společné trávení volného času, více propojit vnoučata s prarodiči a motivovat k různým aktivitám. Upevňování významu rodiny, jejich tradičních hodnot je nesmírně důležité. V loňském roce se uskutečnil pilotní projekt, který přinesl mnoho kladných ohlasů, proto jsme se rozhodli v tomto projektu pokračovat a dokonce jej rozšířit. Letos se dny pro rodinu uskuteční v sedmi městech v regionu. Nejbližší termín je 12. května v Trutnově a Rychnově nad Kněžnou,“ uvedla náměstkyně pro kulturu a oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

Dny pro rodinu se v Královéhradeckém kraji uskuteční v sedmi městech, a to v těchto termínech:

  • 5. 2023 v Rychnově nad Kněžnou,
  • 5. 2023 v Trutnově,
  • 5. v Hradci Králové,
  • 6. 2023 v Novém Městě nad Metují,
  • 6. 2023 v Jičíně,
  • 6. 2023 v Náchodě,
  • 6. 2023 ve Dvoře Králové nad Labem.

Už tento pátek 12. května se od 9:30 do 16 hodin uskuteční Dny pro rodinu v areálu zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou. Návštěvníci, zejména ti menší, se mohou těšit na pohádkové pásmo, které se odehraje během celého dne, připravené budou skákací hra i soutěžní aktivity. Dospělí si zde mohou prohlédnout prezentaci nejen sociálních a navazujících služeb, ale i dalších pomáhajících organizací pro občany Rychnovska a okolí.

Den plný zábavy a poučení pro celou rodinu, tak se dá popsat Den pro rodinu v Trutnově, který se uskuteční také během pátku 12. května, a to od 10 do 17 hodin v areálu Střediska volného času Na Nivách. Pro zájemce zde čeká představení a prezentace subjektů ze sociální oblasti, oblasti cestovního ruchu a kultury. Připravené jsou i aktivity pro děti na stáncích a užitečné informace pro rodiče i seniory.

Poslední květnový víkend se uskuteční Dny pro rodinu také v Hradci Králové, a to v neděli 28. května od 10. do 17 hodin v Žižkových sadech. Těšit se lze na nabídku volnočasových aktivit napříč generacemi – sportovní ukázky, tvořivé dílničky, skákací hrad, šlapadla, aktivity mateřských a rodinných center, ale i představení sociálních služeb a aktivit v rámci prorodinné politiky. V nabídce občerstvení naleznou účastníci též širokou nabídku regionálních potravin. Vstup zdarma.

Aktuální informace ke každému Dni pro rodiny naleznou zájemci na webu www.dnyprorodinu.cz nebo na Facebooku.