Aréna Fénix nabízí netradiční příměstské tábory!

Aréna Fénix se nachází v Hradci Králové mezi městskou částí Plácka, Plotiště nad Labem a Předměřice. 

Aréna vznikla jako prostor primárně zaměřený na klubovou činnost organizace a značně se tím odlišuje od komerčních hřišť se zaměřením na Laser game či Airsoft.

Cílem arény je nabídnout bezpečný prostor plný překážek pro airsoftovou komunitu. Kromě samotného prostoru zde najdete zázemí, statickou i dynamickou střelnici.

A co že je to vlastně ten Airsoft? Je to poměrně mladý sport, koníček, kterému se může věnovat kdokoliv. Spojuje prvky sběratelství, branné výchovy, střelecké přípravy i první pomoci. Rozvíjí schopnosti přežití v divočině, táboření a zlepšování fyzické kondice . Airsoft mohou hrát mladí i staří, holky i kluci :-) 

Do našich končin přišel Airsoft z Japonska jako odpověď na konkurenční americký (kanadský) paintball v 90. letech.

Trénovat můžete střelbu na terče, případně je možné zahrát si i proti ostatním hráčům. V tomto případě jsou ale jasně daná pravidla bezpečnosti. Ochranné brýle jsou naprostou nutností a bez nich není hráč vpuštěn na hřiště. Vhodné je mít též ochranu zubů, rukavice a kolenní chrániče. K airsoftu patří též maskáčová uniforma, ale není nutností pro hru. Airsoftové kuličky nebarví, ale umí pěkně štípnout :-) Zásah musí hráč přiznat, velký důraz je tedy kladen na “Fair play”

Aréna Fénix nabízí možnost si hru vyzkoušet, provozuje půjčovnu vybavení a vychází vstříc jednotlivcům i skupinám.

V neposlední řadě nabízí klub a aréna celou řadu aktivit pro děti a mládež. Realizuje arisoftové kroužky a pořádá též příměstské a pobytové tábory s airsoft tématikou. Pro mladší účastníky organizuje NERF hry. 

Více informací k pořádání příměstských táborů naleznete zde: http://arena-fenix.cz/

Držitelé Rodinného pasu mají slevu:

30% na půjčovné Airsoft vybavení a Laser game
10% na Airsoft kroužek pro děti
10% na příměstské a pobytové Airsoft tábory

Text a foto: František Chmelík, Aréna Fénix